Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Składniki

Ruszczyk kolczasty (Ruscus Aculeatus)

Ruszczyk kolczasty jest rośliną znaną również pod nazwą myszopłoch. Jego dobroczynne właściwości ceniły już nasze babcie. Roślina ta była powszechnie wykorzystywana w medycynie ludowej. Dziś również warto docenić działanie ruszczyka. Preparaty z jego dodatkiem mogą być bowiem remedium na wiele dręczących nas dolegliwości. Pomagają między innymi na nużycę.

Czytaj więcej

Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium Majus)

Glistnik jaskółcze ziele to roślina niepozorna, przez wielu niedoceniania. Tymczasem znalazła ona duże zastosowanie zarówno w medycynie ludowej jak i w kosmetyce. Roślina ta jest bardzo rozpowszechniona w Europie, dlatego głupio byłoby nie skorzystać z jej dobroczynnego działania. Do czego w szczególności wykorzystywany jest glistnik jaskółcze ziele?

Czytaj więcej

Lukrecja (Glycyrrhiza Glabra)

Lukrecja to roślina, która od lat cieszy się szerokim zastosowaniem w medycynie ludowej oraz kosmetyce. Wykorzystywano ją już w starożytnym Rzymie. Również dziś lukrecja może nam pomóc. Kosmetyki z jej dodatkiem wspomagają walkę z wieloma schorzeniami skórnymi i nie tylko. Dzięki lukrecji można między innymi pozbyć się uciążliwego nużeńca.

Czytaj więcej

Witamina E (Tocopheryl Acetate)

Witamina E należy do grupy związków chemicznych, w których skład tokoferole i tokotrienole, które są niezbędnym składnikiem pokarmowym. Witamina E rozpuszcza się w tłuszczach. W organizmie człowieka pełni wiele istotnych funkcji, a jej niedobór może powodować występowanie niepokojących objawów. Nazywana jest także witaminą młodości i płodności. Jej ważna rola została zauważona na początku XX wieku. […]

Czytaj więcej

Kasztanowiec (Aesculus Hippocastanum)

Kasztanowiec to roślina o bardzo szerokim zastosowaniu. Można wykorzystać ją zarówno w medycynie jak i w kosmetyce. Ze względu na dobroczynne właściwości, ekstrakt z tej rośliny stał się składnikiem wielu preparatów kosmetycznych. Komu w szczególności polecane są produkty, których składnikiem jest cenny kasztanowiec?

Czytaj więcej

Zielona herbata (Camellia Sinensis)

Zielona herbata kojarzy się nam przede wszystkim z aromatycznym naparem o wyjątkowym smaku. Warto jednak docenić nie tylko jej walory smakowe, ale również i kosmetyczne. Okazuje się, że posiada ona także pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Kto w szczególności powinien sięgnąć po zieloną herbatę i jakie jej właściwości warto znać?

Czytaj więcej

Betaina (Betaine)

Betaina to substancja, która produkowana jest w organizmie człowieka. Występuje ona także w czerwonych burakach, z których jest w naturalny sposób pozyskiwania. Betaina występuje jako składnik kosmetyków. Jakie właściwości wykazuje betaina? Jakie jest zastosowanie tej substancji w kosmetyce? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, w którym znajdą Państwo odpowiedzi na te pytania.

Czytaj więcej

Kwas azelainowy – pochodzenie, właściwości i zastosowanie

Kwas azelainowy ze względu na efekty działania, wykorzystywany jest w kosmetyce i dermatologii. Jakie właściwości wykazuje kwas azelainowy? Jakie jest zastosowanie tego związku? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289.99 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Odexim zestaw

Odexim

Najlepsze rozwiązanie na nużeńca

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊