Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Składniki

Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium Majus)

Glistnik jaskółcze ziele to roślina niepozorna, przez wielu niedoceniania. Tymczasem znalazła ona duże zastosowanie zarówno w medycynie ludowej jak i w kosmetyce. Roślina ta jest bardzo rozpowszechniona w Europie, dlatego głupio byłoby nie skorzystać z jej dobroczynnego działania. Do czego w szczególności wykorzystywany jest glistnik jaskółcze ziele?

Czytaj więcej

Lukrecja (Glycyrrhiza Glabra)

Lukrecja to roślina, która od lat cieszy się szerokim zastosowaniem w medycynie ludowej oraz kosmetyce. Wykorzystywano ją już w starożytnym Rzymie. Również dziś lukrecja może nam pomóc. Kosmetyki z jej dodatkiem wspomagają walkę z wieloma schorzeniami skórnymi i nie tylko. Dzięki lukrecji można między innymi pozbyć się uciążliwego nużeńca.

Czytaj więcej

Witamina E (Tocopheryl Acetate)

Witamina E należy do grupy związków chemicznych, w których skład tokoferole i tokotrienole, które są niezbędnym składnikiem pokarmowym. Witamina E rozpuszcza się w tłuszczach. W organizmie człowieka pełni wiele istotnych funkcji, a jej niedobór może powodować występowanie niepokojących objawów. Nazywana jest także witaminą młodości i płodności. Jej ważna rola została zauważona na początku XX wieku. […]

Czytaj więcej

Kasztanowiec (Aesculus Hippocastanum)

Kasztanowiec to roślina o bardzo szerokim zastosowaniu. Można wykorzystać ją zarówno w medycynie jak i w kosmetyce. Ze względu na dobroczynne właściwości, ekstrakt z tej rośliny stał się składnikiem wielu preparatów kosmetycznych. Komu w szczególności polecane są produkty, których składnikiem jest cenny kasztanowiec?

Czytaj więcej

Zielona herbata (Camellia Sinensis)

Zielona herbata kojarzy się nam przede wszystkim z aromatycznym naparem o wyjątkowym smaku. Warto jednak docenić nie tylko jej walory smakowe, ale również i kosmetyczne. Okazuje się, że posiada ona także pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Kto w szczególności powinien sięgnąć po zieloną herbatę i jakie jej właściwości warto znać?

Czytaj więcej

Betaina (Betaine)

Betaina to substancja, która produkowana jest w organizmie człowieka. Występuje ona także w czerwonych burakach, z których jest w naturalny sposób pozyskiwania. Betaina występuje jako składnik kosmetyków. Jakie właściwości wykazuje betaina? Jakie jest zastosowanie tej substancji w kosmetyce? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, w którym znajdą Państwo odpowiedzi na te pytania.

Czytaj więcej

Kwas azelainowy – pochodzenie, właściwości i zastosowanie

Kwas azelainowy ze względu na efekty działania, wykorzystywany jest w kosmetyce i dermatologii. Jakie właściwości wykazuje kwas azelainowy? Jakie jest zastosowanie tego związku? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Kup teraz
Zestaw

Zamów
289.99 zł
Cena standardowa:
439 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Odexim - zestaw na nużeńca

Odexim

Najlepsze rozwiązanie na nużeńca

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊