Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej – co warto wiedzieć?

Strona główna » Blog » Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej – co warto wiedzieć?

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej to jeden z kosmetyków, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej osoby posiadającej cerę płytko unaczynioną. Zanim jednak zaczniemy go stosować, dobrze byłoby się czegoś na jego temat dowiedzieć. Warto poznać jego właściwości i dowiedzieć się, w jaki sposób należy go używać. Niesamowicie istotna jest również systematyczność. Bez tego mowy o efektach być niestety nie może. 

Nużeniec - peeling enzymatycznyPeeling enzymatyczny do cery naczynkowej – podstawowe informacje

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej to kosmetyk o wielu możliwościach. Jego największym atutem jest to, iż w delikatny, ale skuteczny sposób umożliwia pozbycie się zrogowaciałego naskórka. W przeciwieństwie do peelingu ziarnistego, peeling enzymatyczny do cery naczynkowej nie drażni naskórka. Nie zawiera z reguły drobinek, które złuszczałyby go w sposób mechaniczny. Kosmetyk ten bazuje zazwyczaj na enzymach roślinnych, a konkretnie na bromelainie i papainie. Może mieć postać proszku, który należy zmieszać z wodą bądź hydrolatem. Równie dobrze jednak, można zdecydować się na kupno peelingu w formie żelu.

Zobacz jak rozpoznać pasożyty w oku

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej – jak go stosować?

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej, aby miał szansę okazać się skuteczny, musi być odpowiednio stosowany. Wydaje się więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie aplikowanie go na starannie oczyszczoną skórę, przynajmniej raz w tygodniu. Peeling powinien pozostawać na skórze przez mniej więcej piętnaście minut. Później należy spłukać go przy pomocy letniej wody. Używanie zimnej bądź zbyt ciepłej wody mogłoby doprowadzić do pojawienia się rumienia. Efekty stosowania peelingu enzymatycznego mogą być widoczne już po pierwszym jego użyciu. Na te w pełni satysfakcjonujące trzeba będzie jednak zaczekać przynajmniej kilka tygodni. Dla wzmocnienia rezultatów, dobrze byłoby po użyciu peelingu zastosować maskę. Może być to chociażby maseczka na bazie glinki czerwonej, która jest dedykowana cerze płytko unaczynionej.

Odexim - zestaw na nużeńca

ODEXIM
ZWALCZ NUŻEŃCA DZIĘKI KOMPLEKSOWYM KOSMETYKOMZAMÓW

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej – czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej to kosmetyk, którego stosowanie jest z reguły bardzo bezpieczne. Niemniej jednak, wyróżnić można pewne przeciwwskazania do jego stosowania.

Będą nimi przede wszystkim:

  • aktywne bakteryjne bądź wirusowe infekcje na skórze twarzy
  • uczulenie na jakiś składnik peelingu enzymatycznego
  • uszkodzenie naskórka

Na pewno warto byłoby obserwować swoją skórę po użyciu peelingu enzymatycznego. Jeżeli cokolwiek w jej wyglądzie wzbudzi nas niepokój, zrezygnujmy z peelingu enzymatycznego albo wybierzmy preparat z innym składem.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że peeling enzymatyczny do cery naczynkowej jest preparatem o niezwykle dużej skuteczności. Jego atutem jest delikatność, dzięki czemu z reguły nie doprowadza on do podrażnień, ani też do zaczerwienienia. Peelingi enzymatyczne mogą mieć postać proszku bądź żelu. Wymagają systematycznego stosowania, bo tylko wówczas pojawić się mogą w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że sam peeling enzymatyczny do cery naczynkowej to za mało. Należy także zadbać o odpowiedni krem.


Bibliografia:

1. Rusiecka-Ziółkowska J., Nokiel M., Fleischer M.: Demodex – an old pathogen or a new one? Adv Clin Exp Med 2014, 23, 295-298
2. Wesołowska M., Baran W., Szepietowski J., Hirschberg L., Jankowski S.: Demodicidosis in humans as a current problem in dermatology. Wiad Parazytol 2005, 51, 253-256
3. S. R. Fromstein, J. S. Harthan, J. Patel, and D. L. Opitz, “Demodex blepharitis: Clinical perspectives,” Clinical Optometry, vol. 10. Dove Medical Press Ltd., pp. 57–63, 2018, doi: 10.2147/OPTO.S142708.
4. E. Bitton and S. Aumond, “Demodex and eye disease: a review,” Clinical and Experimental Optometry. Blackwell Publishing Ltd, 2020, doi: 10.1111/cxo.13123.

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
289.99 zł
Cena standardowa:
439 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊