Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Nużeniec we włosach – co trzeba wiedzieć?

Strona główna » Blog » Nużeniec we włosach – co trzeba wiedzieć?

Nużeniec we włosach to problem, który może wywołać uciążliwe objawy. Warto się z nimi zapoznać, a także dowiedzieć się, jakie są właściwie przyczyny tego problemu. Przydatna będzie również wiedza na temat tego, jak skutecznie walczyć z nużycą zlokalizowaną na skórze głowy.

Nużeniec we włosach - co trzeba wiedziećNużeniec we włosach – jakie są przyczyny tego problemu?

Nużeniec we włosach może pojawić się na przykład na skutek nieodpowiedniej higieny osobistej. Niestety, nużyca jest zaraźliwa, dlatego lepiej nie używać ręcznika do włosów, który należy do kogoś innego. Przyczyną nużycy na skórze głowy może być też osłabiona odporność ogólna organizmu. Wreszcie, problem może pojawić się na skutek nieodpowiednio dobranej pielęgnacji. Warto zaznaczyć, że na rozwój nużycy wyjątkowo mocno narażone są osoby zmagające się z chorobami skóry, takimi jak chociażby łojotokowe zapalenie skóry.

Zobacz również inne sposoby na  domowe leczenie nużeńca

Nużeniec we włosach – jak się objawia?

Nużeniec we włosach może objawiać się w różny sposób.

Do najpowszechniejszych symptomów nużycy zlokalizowanej na skórze głowy należą jednak:

  • świąd
  • pieczenie
  • zaczerwienienie
  • nadmierne wypadanie włosów

Bardzo często to właśnie nadmierna utrata włosów wzbudza największy niepokój i sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad tym, czym może być to spowodowane. Warto jednak mieć na uwadze to, że rozpoznanie nużycy powinien postawić lekarz, najlepiej dermatolog.

Odexim zestaw

ODEXIM
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA NUŻEŃCAZAMÓW

Nużeniec we włosach – jak przebiega leczenie?

Nużeniec we włosach może i powinien być leczony, bo w przeciwnym razie problemy takie jak nadmierne wypadanie włosów będą się tylko pogłębiać. Wydaje się, że najlepiej będzie udać się do lekarza, który potwierdzi lub wykluczy nasze podejrzenia. Jeśli diagnoza nużycy zostanie potwierdzona, specjalista zaoferuje odpowiednie leczenie. Pomocne mogą okazać się maści, kremy czy płyny do oczyszczania skalpu. Trzeba mieć na względzie to, że leczenie nużycy jest nie tylko trudne, ale również długotrwałe. Ponadto, problem ten jest nawrotowy. Nie możemy zatem mieć stuprocentowej pewności co do tego, że pokonamy nużycę raz na zawsze.

Nużeniec we włosach – jakie kosmetyki stosować?

Nużeniec we włosach wymaga stosowania odpowiednio dobranej pielęgnacji. Pomocne mogą okazać się zarówno szampony, płyny, jak i maski. Najważniejsze jest to, aby wszystkie stosowane kosmetyki bazowały na starannie wyselekcjonowanych składnikach aktywnych. W ich składach warto poszukiwać dobroczynnych ekstraktów, wyciągów czy olejów pochodzenia roślinnego. Mowa tu chociażby o ekstrakcie z ruszczyka kolczastego, a także o kwasie azelainowym czy o oleju z glistnika. Niezwykle istotne jest to, aby wszystkie kosmetyki były stosowane systematycznie i zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdują się na opakowaniu. Efekty pojawią się nie wcześniej jak po kilku tygodniach.

Podsumowując, nużeniec we włosach to problem, z którym można skutecznie walczyć, ale trzeba wiedzieć jak. Pomocne może okazać się nie tylko starannie dobrane leczenie dermatologiczne, ale również właściwa pielęgnacja. Wydaje się, że najodpowiedniejszym rozwiązaniem będą kosmetyki bazujące na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Dzięki nim, nużeniec we włosach może zostać zwalczony.


Bibliografia:

1. Marcinowska Z., Kosik-Bogacka D., Łanocha-Arendarczyk N., Czepita D., Łanocha A., Demodex folliculorum i demodex brevis, w: Pomeranian Journal of Life Sciences Wol. 61, Nr 1 (2015),
2. Kuźna-Grygiel W., Kosik-Bogacka D., Czepita D., Sambor I.: Objawowe i bezobjawowe inwazje Demodex spp. powiek u osób w różnych grupach wiekowych, Wiad Parazytol. 2004, 50.

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289.99 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊