Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Nużeniec na brodzie – co trzeba wiedzieć?

Strona główna » Blog » Nużeniec na brodzie – co trzeba wiedzieć?

Nużeniec na brodzie to problem, który jest częstszy niż mogłoby się na pozór wydawać. Jego objawy są zazwyczaj dość dokuczliwe, choć niespecyficzne. Warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny powstawania nużeńca na brodzie oraz w jaki sposób można z tym problemem skutecznie walczyć. 

Nużeniec na brodzie co trzeba wiedziećNużeniec na brodzie – jakie są przyczyny jego powstawania?

Nużeniec na brodzie pojawia się wtedy, gdy bytujące na skórze nużeńce wykazują się wzmożoną aktywnością. Pasożyty te bytują w normalnych warunkach na skórze każdego z nas, natomiast problem zaczyna się wówczas, gdy jest ich zbyt wiele. Przyczyną pojawienia się charakterystycznych dla nużycy objawów może być obniżona odporność organizmu, nieodpowiednia higiena, niewłaściwa pielęgnacja, jak również choroby skóry, takie jak choćby trądzik różowaty. Aby zmniejszyć ryzyko nużycy, warto wyeliminować szkodliwe nawyki. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które już w przeszłości miały problem z nużycą.

Sprawdź czy nużeniec jest zaraźliwy!

Nużeniec na brodzie – objawy

Nużeniec na brodzie może objawiać się przede wszystkim poprzez zaczerwienienie zlokalizowane na skórze. Z czasem, na brodzie mogą pojawić się również uciążliwe wypryski, niekiedy ropne. Powszechny jest także świąd oraz pieczenie. Warto zaznaczyć, że po niedoskonałościach mogą pozostać nieestetyczne przebarwienia. Aby nie pogarszać swojego stanu, lepiej nie drapać skóry ani nie dotykać jej brudnymi rękoma.

Odexim zestaw

ODEXIM
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA NUŻEŃCAZAMÓW

Nużeniec na brodzie – jak go leczyć i kiedy pojawią się efekty?

Nużeniec na brodzie powinien być zwalczany w odpowiedni sposób. Przede wszystkim, konieczne jest leczenie dermatologiczne. Lekarz może zalecić maści, kremy, a niekiedy także innego rodzaju specyfiki. Po zakończeniu kuracji objawy w postaci uciążliwego świądu, pieczenia czy zaczerwienienia skóry powinny ustąpić. Niestety, trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, iż nużyca ma tendencję do nawrotów. Kluczem do sukcesu jest więc właściwie dobrana pielęgnacja.

Odexim zestawNużeniec na brodzie – kosmetyki marki Odexim mogą pomóc

Nużeniec na brodzie ma szansę być trzymany w ryzach dzięki odpowiedniemu postępowaniu. Wydaje się, że pomocne mogą okazać się kosmetyki marki Odexim.

W skład zestawu wchodzą takie preparaty jak:

  • krem na rano
  • krem na dzień
  • płyn oczyszczający
  • pasta na noc

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów kluczowe jest stosowanie wszystkich kosmetyków wchodzących w skład zestawu. W ich składzie znaleźć można między innymi przeciwzapalny tlenek cynku, przeciwbakteryjny ichtiol jasny, antyoksydacyjny ekstrakt z zielonej herbaty czy nawilżający olej z glistnika. Preparaty marki Odexim należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Większość z nich wymaga aplikacji na starannie oczyszczoną skórę. To właśnie dzięki temu składniki aktywne znajdujące się w kosmetykach mają szansę skutecznie zadziałać.

Podsumowując, nużeniec na brodzie może zostać zwalczony w skuteczny sposób. Niezbędne będzie jednak wdrożenie właściwie dobranego leczenia dermatologicznego. Równolegle trzeba stosować właściwie dobraną pielęgnację, najlepiej naturalną. Wydaje się, że pomocne mogą okazać się kosmetyki marki Odexim, bazujące na starannie dobranych substancjach aktywnych pochodzenia roślinnego.


Bibliografia:

1. Kubiak M., Kaczmarczyk D. Kubiak R. Morawiec-Sztandera A., Nużyca jako podejrzenie zmiany nowotworowej skóry twarzy – opis przypadku. Otorynolaryngologia, 2014, 13,4, 228-226.
2. Buczek A.: Choroby pasożytnicze. Epidemiologia, diagnostyka, objawy. Wydawnictwo Drukarnia LIBER, Lublin 2003, 329-331.

3 głosów

Komentarze

S. Brodzinska - 2024-03-27 08:51:22

Trudna jest ta choroba a raczej te pasozyty ktore sa na skorze. Sama choruje na nużeniec na brodzie i tez ogolnie na policzkach i nosie. Myslalam ze to tradzik rozowaty ale jednak okazalo sie ze to nuzyca.

Iwonka - 2024-03-21 16:27:12

Mam nużeniec na brodzie i zaczerwienienie, swędzenie plus jakieś krostki są. Teraz w tym momencie jestem w trakcie leczenia i skóra wygląda o wiele lepiej.

beatka - 2024-03-18 19:28:40

nie wiem w sumie czy to jest to czy nie bo jednak objawy mi sie zgadzaja ale nie mam tego potwierdzonego przez lekarza

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289.99 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊