Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wrotycz pospolity – czy pomoże na nużeńca?

Strona główna » Blog » Wrotycz pospolity – czy pomoże na nużeńca?

Wrotycz pospolity to niezwykle popularne, choć niedoceniane ziele. Tymczasem okazuje się, że może ono pomóc w przypadku wielu problemów. Jednym z nich jest nużeniec. Zanim jednak zastosujemy wrotycz pospolity, właściwości tej rośliny powinny być przez nas poznane. Warto byłoby także wiedzieć, w jaki sposób zastosować wrotycz w przypadku nużycy. 

Wrotycz pospolityWrotycz pospolity – gdzie rośnie i jakie właściwości posiada?

Wrotycz pospolity jest rośliną, którą można spotkać przede wszystkim w polach i na nieużytkach rolnych. Posiada charakterystyczne żółte kwiaty zebrane w baldach. Roślina ta słynie z naprawdę wielu dobroczynnych właściwości.

Wykazuje działanie:

  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • przeciwgrzybicze
  • odkażające

Dobroczynne działanie wrotyczu pospolitego wymaga przede wszystkim z cennych związków w nich zawartych. Mowa tu między innymi o kwasach organicznych, olejkach eterycznych oraz o flawonoidach i garbnikach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w roślinie tej znajduje się także toksyczna substancja o nazwie tujon. Dlatego też, preparatów na bazie wrotyczu lepiej nie stosować wewnętrznie.

Zobacz również inne sposoby na  domowe leczenie nużeńca

Wrotycz pospolity – jak pomaga w przypadku nużeńca?

Wrotycz pospolity znajduje zastosowanie między innymi w przypadku nużycy. Ta zaś dotyka w dużej mierze okolicy oczu, w tym powiek. Dzięki wrotyczowi można będzie pokonać przede wszystkim pasożyty znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju. Jeżeli zależy nam na tym, aby sięgnąć po wrotycz pospolity, zastosowanie tej rośliny powinno być nam znane. Można zdecydować się na codzienne przemywanie okolicy powiek naparem z wrotyczu pospolitego. Ważne jest to, aby wrotycz pospolity był stosowany systematycznie. Tylko wówczas pojawią się satysfakcjonujące efekty. Jeżeli nie chcemy samodzielnie przygotowywać naparu, możemy zakupić gotowy preparat na bazie tej rośliny. Można znaleźć go w aptece bądź sklepie z naturalnymi kosmetykami.

Warto zadbać o to, aby walka z nużycą była kompleksowa. Stosowanie preparatów na bazie wrotyczu powinno być jedynie jednym z elementów walki z nużycą. Na pewno warto udać się po pomoc do doświadczonego lekarza. Niekiedy konieczne będzie stosowanie leków dostępnych na receptę.

Odexim - zestaw na nużeńca

ODEXIM
KOMPLEKSOWE DERMOKOSMETYKI NA NUŻEŃCAZAMÓW

Wrotycz pospolity – jakie są przeciwwskazania do jego stosowania?

Wrotycz pospolity jest rośliną bez wątpienia pomocną. Zanim zdecydujemy się jednak zwalczać przy jej pomocy nużeńca, powinniśmy się dowiedzieć czy istnieją jakieś przeciwwskazania do korzystania z tej rośliny. Na pewno nie będzie można jej używać, jeżeli jesteśmy uczuleni na wrotycz pospolity. Preparatów na bazie tej rośliny nie zaleca się również przedstawicielkom płci pięknej, które spodziewają się narodzin dziecka. Matki karmiące także powinny leczyć nużeńca przy pomocy innych preparatów.

Podsumowując, wrotycz pospolity charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami. O jego stosowaniu powinny pomyśleć przede wszystkim osoby zmagające się z nużycą. Warto wykorzystywać zarówno domowe, jak i apteczne preparaty na bazie wrotyczu pospolitego. Kluczem do sukcesu jest jednak systematyczność. Jeżeli o niej zapomnimy, efektów po prostu nie będzie lub będą one mało satysfakcjonujące.


Bibliografia:

1. Kubiak M., Kaczmarczyk D. Kubiak R. Morawiec-Sztandera A., Nużyca jako podejrzenie zmiany nowotworowej skóry twarzy – opis przypadku. Otorynolaryngologia, 2014, 13,4, 228-226.
2. Buczek A.: Choroby pasożytnicze. Epidemiologia, diagnostyka, objawy. Wydawnictwo Drukarnia LIBER, Lublin 2003, 329-331.
3. Macsai S. Marian, The Role of Omega-3 Dietary Supplementation in Blepharitis and Meibomian Gland Dysfunction (An AOS Thesis). Transactions of the American Ophthalmological Society, 2008 December; 106, 336–356.

7 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
289.99 zł
Cena standardowa:
439 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊