Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olej z czarnuszki – czy działa na nużeńca?

Strona główna » Blog » Olej z czarnuszki – czy działa na nużeńca?

Olej z czarnuszki cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród miłośników naturalnych metod walki z nużeńcem. Zanim jednak sięgniemy po ten specyfik, dobrze byłoby się czegoś o nim dowiedzieć. Wówczas będziemy mogli realnie ocenić, czy jest on nam przydatny. Warto byłoby także mieć świadomość tego, w jaki sposób należy olej z czarnuszki na nużeńca stosować. Bardzo istotną rolę odgrywa systematyczność. 

Olej z czarnuszkiOlej z czarnuszki – podstawowe informacje

Olej z czarnuszki otrzymywany jest na skutek tłoczenia nasion czarnuszki siewnej. Można zakupić go w niemal każdym sklepie ze zdrową i ekologiczną żywnością. Zanim jednak sięgniemy po olej z czarnuszki, właściwości tego specyfiku powinny być przez nas poznane.

Olej ten wykazuje przede wszystkim działanie:

  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • przeciwgrzybicze
  • wzmacniające odporność organizmu

Olej z czarnuszki zawiera przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak kwas linolowy czy kwas oleinowy. Specyfik ten nadaje się do stosowania zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Sprawdź jak pozbyć się nużeńca w naturalny sposób!

Olej z czarnuszki – czy pomoże na nużeńca?

Olej z czarnuszki charakteryzuje się naprawdę wszechstronnymi właściwościami. Może okazać się przydatny także w walce z nużeńcem. Ma szansę skutecznie go zwalczać, a na dodatek wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry. Ważne jest tylko to, aby specyfiku tego używać w mądry sposób. Najlepiej będzie, jeśli będziemy stosować olej z czarnuszki zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Wówczas istnieją największe szanse na powodzenie kuracji. Wydaje się, że najlepiej będzie przyjmować łyżeczkę oleju z czarnuszki na czczo. Trzeba jednak przyznać, że posiada on dość charakterystyczny smak i zapach. Nie należy on niestety do najprzyjemniejszych. Na początku możemy więc mieć trudności z jego codziennym przyjmowaniem. Z czasem powinniśmy się jednak przyzwyczaić. Bardzo istotne jest to, aby olejek z czarnuszki był nierafinowany. Produkt ten można będzie dodawać także do maseczek, na przykład tych na bazie glinki czerwonej czy białej.

Odexim - zestaw na nużeńca

ODEXIM
ZESTAW NA NUŻEŃCA Z BOGATYM SKŁADEMZAMÓW

Olej z czarnuszki – czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?

Olej z czarnuszki jest produktem o wielu dobroczynnych właściwościach. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do jego stosowania. Na szczęście, jest to produkt niesamowicie bezpieczny. Nie ma więc zbyt wielu przeciwwskazań do używania oleju z czarnuszki. Na specyfik ten muszą jednak uważać przedstawicielki płci pięknej spodziewające się narodzin dziecka. Nie powinno się go także stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy można bezpiecznie zastosować olejek z czarnuszki siewnej, skontaktujmy się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Podsumowując, olej z czarnuszki ma szansę pomóc w walce z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym także z nużeńcem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, aby stosować go w odpowiedni sposób. Najlepiej będzie używać go zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jedynie wówczas będzie można liczyć na efekty. Oprócz olejku z czarnuszki, dobrze byłoby zastosować także inne metody walki z nużeńcem.


Bibliografia:

1. Kuźna-Grygiel W., Kosik-Bogacka D., Czepita D., Sambor I.: Symptomatic and asymptomatic infections of Demodex spp. in eye lashes of patients of different age groups. Wiad Parazytol 2004, 50, 55-61\
2. Jing X., Shuling G., Ying L.: Environmental scanning electron microscopy observation of the ultrastructure of Demodex. Microsc Res Tech 2005, 68, 284-289
3. Desch C., Nutting W.: Demodex folliculorum (Simon) and D. brevis akbulatova of man: redescription and reevaluation. J Parasitol 1972, 58, 169-177

4 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
289.99 zł
Cena standardowa:
439 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊