Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Okłady z herbaty na oczy – czy pomogą na nużeńca?

Strona główna » Blog » Okłady z herbaty na oczy – czy pomogą na nużeńca?

Okłady z herbaty na oczy to całkiem popularny, domowy sposób walki z objawami nużycy. Zanim jednak zastosujemy okłady z czarnej herbaty na oczy, powinniśmy poznać ich cenne właściwości. Na szczęście, jest ich całkiem sporo. Trzeba jednak wiedzieć, jak często i w jaki sposób stosować okłady. Ważne jest także to, aby nie opierać swojej walki z nużycą wyłącznie o tę metodę. 

Okłady z herbaty na oczyOkłady z herbaty na oczy – jakie właściwości ma herbata?

Okłady z herbaty na oczy mogą być naprawdę pomocne. Przed ich zastosowaniem, dobrze byłoby jednak poznać właściwości czarnej herbaty.

Charakteryzuje się ona przede wszystkim działaniem:

  • przeciwzapalnym
  • antyoksydacyjnym
  • łagodzącym
  • przeciwobrzękowym
  • rozjaśniającym

Dzięki wszechstronnym właściwościom, okłady z herbaty na oczy znajdują zastosowanie w przypadku różnych problemów skórnych. Mowa tu chociażby o uciążliwych cieniach, ale również o nużycy. Nużeńce często pojawiają się bowiem w okolicy powiek. Efektem nużycy nierzadko jest bowiem zaczerwienienie, jak i opuchlizna powiek. W walce z tymi problemami, okłady z herbaty naprawdę mogą pomóc. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób je wykorzystać.

Odexim - zestaw na nużeńca

ODEXIM
ZESTAW NA NUŻEŃCA Z BOGATYM SKŁADEMZAMÓW

Okłady z herbaty na oczy – w jaki sposób je stosować?

Okłady z herbaty na oczy, aby mogły pomóc, muszą być odpowiednio stosowane. Przede wszystkim, trzeba wyposażyć się w dobrej jakości czarną herbatę. Najlepiej poszukiwać jej w sklepach z herbatą, a nie w supermarketach. Jak dokładnie przygotować napary? Na szczęście, jest to banalnie proste. Wystarczy zaparzyć czarną herbatę, a następnie pozostawić ją do ostudzenia. Po kilkunastu minutach, w herbacie należy zanurzyć płatki kosmetyczne. Następnie, wystarczy nałożyć okłady z herbaty na oczy i pozostawić na około kwadrans. Warto wykonywać taki domowy zabieg na nużeńca codziennie przez kilka lub kilkanaście dni. Oprócz okładów z herbaty, warto stosować także inne metody walki z objawami nużycy. Pomocne mogą okazać się zarówno specjalistyczne preparaty dostępne na receptę lekarza, jak również dermokosmetyki. Tych ostatnich warto poszukiwać przede wszystkim w sklepach z naturalnymi kosmetykami.

Preparaty bazujące na naturalnych składnikach aktywnych charakteryzują się bowiem wysoką skutecznością oraz rzecz jasna bezpieczeństwem stosowania.

Sprawdź czego nie lubi nużeniec!

Okłady z herbaty na oczy – czy są jakieś przeciwwskazania do ich stosowania?

Okłady z herbaty na oczy powinny pomóc łagodzić uciążliwe objawy nużycy. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do ich stosowania. Na szczęście, czarna herbata jest bardzo bezpieczna. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań do jej zewnętrznego stosowania. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby napar wykorzystywany do przygotowania okładów nie był zbyt gorący. W przeciwnym bowiem razie, może dojść do podrażnienia wrażliwej skóry powiek.

Podsumowując, okłady z herbaty na oczy mają szansę okazać się wyjątkowo pomocne. Trzeba jednak mieć na uwadze odpowiednie ich przygotowanie i stosowanie. Okłady pomogą przede wszystkim w złagodzeniu uporczywej opuchlizny oraz zaczerwienienia. Warto jednak pamiętać o tym, aby swojej walki z nużycą nie opierać wyłącznie na okładach z herbaty.


Bibliografia:

1. Czepita D., Kuźna-Grygiel W., Kosik-Bogacka D., Badania nad występowaniem oraz rola Demodex folliculorum i Demodex brevis w patogenezie przewlekłego zapalenia brzegów powiek. Klinika Oczna 2005, 107, 80-82.
2. Rusiecka-Ziółkowska J., Rola nużeńców w etiopatogenezie przewlekłych stanów zapalnych brzegów powiek i powierzchni oka. Okulistyka, kwartalnik medyczny, 2013, wyd.specjalne 10.
3. Liu J., Sheha H., Tsenga S.C.G., Pathogenic role of Demodex mites in blepharitis. Current Opinion in Allergy and Clinical Immunology, 2010, 10, 505-510.

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
289.99 zł
Cena standardowa:
439 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊