Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Chusteczki nawilżane z aloesem – jakie wybrać?

Strona główna » Blog » Chusteczki nawilżane z aloesem – jakie wybrać?

Chusteczki nawilżane z aloesem to specjalistyczny produkt pielęgnacyjny zawierający składniki aktywne przyspieszające usuwanie pasożyta. Nasączone aloesem dodatkowo nawilżają skórę i pomagają skutecznie rozpuścić wydzielinę zalegającą na powiekach. Użycie chusteczek jest proste i wygodne, dlatego chętnie wybierane jest jako działanie wspomagające w leczeniu nużeńca. Stanowią komfortowy sposób, aby zachować właściwą higienę oczu i niwelować problemy związane z nużeńcem.

Chusteczki z Aloesem na nużeńcaChusteczki nawilżane z aloesem - jak działają?

Chusteczki nawilżane z aloesem stosowane są w leczeniu nużycy spowodowanej przez obecność pasożytów na skórze i powiekach. Charakteryzują się bogatym składem, którego zadaniem jest walczyć z pasożytami, jak i pozostawionymi przez nie wydzielinami.

Chusteczki oprócz składników aktywnych o działaniu przeciwbakteryjnym zawierają również aloes, który wykazuje właściwości:

  • nawilżające,
  • łagodzące,
  • kojące.

Aby rozpocząć kurację z ich zastosowaniem, należy przemywać chusteczką oczy, usuwając zalegającą na powiekach wydzielinę. Zawarty w nich aloes pomaga również łagodzić podrażnienia. Skuteczność chusteczek wynika ze specjalnie skomponowanego składu, który dopasowany jest do potrzeb skóry i powiek zaatakowanych nużeńcem. Chusteczki można także przyłożyć do powiek, pozostawiając na około 15 minut, aby rozpuścić wydzielinę. Po tym czasie powieki należy przetrzeć chusteczką, usuwając rozpuszczoną wydzielinę. Procedurę należy wykonywać wieczorem podczas codziennego demakijażu. Czas trwania kuracji uzależniony jest od intensywności objawów.

U pacjentów, u których zmiany mają charakter łagodny i umiarkowany, należy stosować chusteczki codziennie przez 4 tygodnie. W przypadku bardziej nasilonych zmian zaleca się stosowanie ich nawet dwa razy dziennie przez 4 tygodnie.

Odexim - zestaw na nużeńca

ODEXIM
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA NUŻEŃCAZAMÓW

Chusteczki nawilżane z aloesem – dla kogo?

Chusteczki nawilżane z aloesem przeznaczone są dla osób, które zmagają się z objawami nużycy. Pomagają skutecznie oczyścić powieki z zalegającej wydzieliny, jak i złagodzić objawy towarzyszące chorobie. Specjaliści rekomendują zatem ich regularne stosowanie w przypadku pacjentów z diagnozą nużycy.

Sprawdź czy nużeniec jest zaraźliwy!

Chusteczki nawilżane z aloesem – czy regularne ich stosowanie może skutecznie pomóc na nużeńca?

Chusteczki nawilżane z aloesem mogą przynieść widoczną poprawę stanu powiek i oczu przy regularnym ich stosowaniu. W związku z tym zaleca się regularne ich aplikowanie zgodnie z zaleceniami producenta i częstotliwością wskazaną dla konkretnych objawów. Chusteczki można używać na kilka sposobów w zależności od intensywności objawów.

Chusteczki nawilżane z aloesem - przeciwwskazania

Chusteczki nawilżane z aloesem są bezpieczne dla większości osób, jednak mimo wszystko warto podkreślić, że przeciwwskazaniem do ich stosowania jest uczulenie na aloes lub inne składniki zastosowane do ich produkcji. Jeśli pacjent nie wykazuje reakcji alergicznych, może je bezpiecznie stosować.

Podsumowując, nużyca wymaga leczenia. O sposobie i rodzaju środków leczniczych decyduje lekarz, ale jednym ze sposobów wspomagających może być stosowanie chusteczek nawilżanych z aloesem.


Bibliografia:

1. Rusiecka-Ziółkowska J., Nokiel M., Fleischer M., Demodex – an old pathogen or a new one? Advances in Clinical and Experimental Medicine, 2014, 23, 2, 295–298.
2. Czepita D, Kużna-Grygiel W., Czepita M., Grobelny A., Demodex folliculorum i Demodex brevis jako przyczyna przewlekłego zapalenia powiek. Roczniki PAM w Szczecinie, 2007, 53, 1, 63–67.
3. Kleina Schmidt P., Kocięcki J., Dalz M., Skołuda A., Nowe spojrzenie na terapię zapalenia brzegów powiek wywołanego roztoczem z rodzaju Demodex. Farmacja Współczesna, 2010, 3, 210-213.

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
289.99 zł
Cena standardowa:
439 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊