Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Amol na nużeńca – czy działa?

Strona główna » Blog » Amol na nużeńca – czy działa?

Amol na nużeńca może wzbudzać zarówno zaciekawienie, jak i pewne kontrowersje. Bo czy faktycznie ten popularny specyfik jest w stanie rozprawić się z nużycą? Warto się tego dowiedzieć, poznając właściwości amolu. Przydatna będzie też wiedza na temat tego, jak stosować ten preparat.

Amol na nużeńca - czy działaAmol na nużeńca – jakie posiada właściwości?

Amol na nużeńca charakteryzuje się całkiem wieloma właściwościami, które mogą okazać się przydatne w kontekście walki z nużycą.

Przede wszystkim, posiada on działanie: 

  • przeciwbakteryjne
  • przeciwzapalne
  • łagodzące świąd i pieczenie
  • rozgrzewające

Wszechstronne właściwości amolu sprawiają, że może on pomóc w zwalczeniu takich objawów nużycy jak świąd, pieczenie czy stany zapalne.

Zobacz również inne sposoby na  domowe leczenie nużeńca

Amol – jak stosować w przypadku nużycy?

Amol, aby miał w ogóle szansę zadziałać, powinien być odpowiednio stosowany. Wydaje się, że najlepszą metodą będzie przecieranie skóry wacikiem nasączonym amolem. Czynność tę najlepiej wykonywać systematycznie, o poranku oraz wieczorem. Warto jednak na bieżąco obserwować to, jak skóra reaguje na amol na nużeńca. W niektórych przypadkach zasadne może być używanie produktu tylko jeden raz w ciągu dnia bądź też robienie przerw.

Odexim zestaw

ODEXIM
ZWALCZ NUŻEŃCA DZIĘKI KOMPLEKSOWYM KOSMETYKOMZAMÓW

Amol na nużeńca – przeciwwskazania

Amol na nużeńca nie zawsze niestety może być stosowany. Wśród przeciwwskazań wymienić należy przede wszystkim nadwrażliwość na jakikolwiek składnik amolu, a także ciążę czy karmienie piersią. Amolu na nużycę nie powinno używać się także w przypadku wyjątkowo wrażliwej skóry, ze skłonnością do rumienia. Jeżeli ma się wątpliwości co do tego, czy można zastosować amol, najlepiej skonsultować się z lekarzem bądź z doświadczonym farmaceutą.

Odexim zestawAmol na nużeńca – jak wesprzeć jego działanie?

Amol na nużeńca będzie wymagał wsparcia, jeżeli chce się uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty. Warto zwrócić swoją uwagę między innymi na właściwie dobrane suplementy, a także na odpowiednią pielęgnację, najlepiej naturalną. Pomocne mogą okazać się kosmetyki marki Odexim.

W skład zestawu, który może okazać się wsparciem w walce z nużeńcem wchodzą: 

  • krem na rano – znajdziemy w nim między innymi przeciwzapalny kwas azelainowy, łagodzącą podrażnienia i świąd witaminę E, a także kojącą betainę
  • krem na dzień – jest bogaty w ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, a także w nawilżający olej z glistnika czy w rozjaśniający ekstrakt z lukrecji
  • płyn oczyszczający – zawiera łagodnie złuszczający kwas glikolowy, a także nawilżającą alantoinę
  • pasta na noc – znajdziemy w niej przeciwbakteryjny i przeciwzapalny tlenek cynku, a także przeciwgrzybiczy ichtiol jasny

Regularne stosowanie kosmetyków wchodzących w skład zestawu Odexim jest w stanie skutecznie pomóc w walce z nużeńcem oraz zapobiec jego nawrotowi. Kompozycja naturalnych składników aktywnych wpływa pozytywnie nie tylko na skuteczność kosmetyków, ale również na ich bezpieczeństwo.

Reasumując, amol na nużeńca może pomóc w walce z objawami charakterystycznymi dla nużycy. Nie można jednak koncentrować się tylko i wyłącznie na stosowaniu amolu. Oprócz tego należy zadbać o właściwą pielęgnację skóry, najlepiej naturalną.


Bibliografia:

1. Rusiecka-Ziółkowska J., Nokiel M., Fleischer M.: Demodex – an old pathogen or a new one? Adv Clin Exp Med 2014, 23, 295-298
2. Wesołowska M., Baran W., Szepietowski J., Hirschberg L., Jankowski S.: Demodicidosis in humans as a current problem in dermatology. Wiad Parazytol 2005, 51, 253-256

9 głosów

Komentarze

dominika - 2024-06-22 09:22:35

myślałam, że to bujda na resorach, ale jednak działa. nie zastąpi leczenia normalnego, ale jako dodatek jest super.

Martyna33 - 2024-03-26 11:03:56

Niedawno zaczęłam testować na okolice nosa i brodę i wydaje mi się, że jest lepiej...

Anna - 2024-03-11 20:33:36

Amol uwielbiam przy bólach żołądka i bólach głowy. Jestem ciekawa czy u męża amol na nużeńca to zadziała. Będzie się smarował i zobaczymy :)

Anonim - 2024-03-03 17:12:10

nie próbowałam nigdy używać tych ziółek na nużycę, ale jednak jeżeli się poleca amol na nużeńca to może warto wypróbować.

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
289.99 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Odexim - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊